2018/2019 навчальний рік

Вітаємо із Всеукраїнським днем бібліотек!

Є у вересні особлива дата - 30 вересня. Саме у цей день, починаючи з 1918 року, згідно з указом Президента України, бібліотечні працівники відзначають своє професійне свято - Всеукраїнський день бібліотекарів.

Сучасна бібліотека - це не просто книгозбірня, а й відкритий кожному безмежний інформаційний світ; це храм духовності, до якого завжди можна прийти не тільки в пошуках істини, а й за розрадою, прагненням досягти рівноваги. Для більшості людей бібліотеки - це частина їхнього життя. Тому 30 вересня - це свято всіх причетних до закладів культури і освіти, для всіх, хто любить книгу.

Святкування Всеукраїнського дня бібліотек збігається із відзначенням іменин Віри, Надії, Любові. Тож бажаю усім освітянам, щоб їхні серця завжди були сповнені цими високими почуттями!

Марчук А.М., бібліотекар


2017/2018 навчальний рік

Живи, книго!

/Files/images/book20.gifВідповідно до плану роботи шкільної бібліотеки, з метою бережливого і відповідального ставлення до книг 25.10.2017 року було проведено рейд-перевірку підручників.

У результаті огляду встановлено, що найкраще доглядають свої підручники учні 1 та 4 класів. Ці книголюби можуть бути прикладом для учнів всієї школи.

Серед учнів 5-11 класів, слід відмітити належний стан збереження підручників школярами 7 та 9 класів. Восьмикласники теж користуються новими підручниками, але не всі учні їх бережно використовують, серед недоліків - відсутність обкладинок, закладинок і підписів, кому належить підручник. На момент перевірки підручників учнів 10 класу їх наявність складала менше ніж 50%. Тому зробити повний висновок про стан збереження було неможливо. Допомогу у проведенні рейду надали члени активу бібліотеки.

Дорогі діти! Держава витрачає багато коштів для того, щоб ви мали безкоштовні підручники. Пам’ятайте: підручник повинен служити учневі не менше 5 років і бути чистим та цілим. Бережіть та своєчасно повертайте підручники у бібліотеку у відмінному стані, бо на них чекають молодші товариші-школярі.

Марчук А.М., бібліотекар


Бібліотечні новини

Стало традицією у жовтні до Міжнародного дня шкільних бібліотек проводити екскурсію до бібліотеки «Мандрівка книжковим містом» для учнів 1 класу та записувати нових читачів. Тож першокласники нарешті стали читачами.

Також було проведено засідання активу бібліотеки з теми «Скільки коштує безкоштовний підручник».

Третьокласники побували на бібліотечному уроці «Звідки прийшла газета», на якому дізналися, що газета з’явилася у Римі в І столітті до н.е. Розмістили її на майдані у вигляді гіпсової плити, де щоранку записували розпорядження та повідомлення влади. А на закріплення цієї теми учні 3 класу власноруч складали сучасну газету за порядковими номерами і підшивали її для зберігання у бібліотеці.

Також цими днями у бібліотеці діяли книжкові виставки «Ой, роде наш красний», «Бабин Яр», «Ні» алкоголю, наркотикам».

За допомогою учнів початкових класів ведеться робота «Книжкової лікарні».


30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

/Files/images/kartinki/1380284755_30-veresnya-den-bibliotek.jpgБібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички, на яких їх сучасники запам’ятали важливу для них інформацію для наступних поколінь. У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської. У цій бібліотеці зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені тоді виключно вручну. Для середньовіччя це була грандіозна праця і в подальшому в майстернях при Софійському соборі робилися книги, які увійшли в основу інших бібліотечних зібрань, наприклад, бібліотеки при Печерському монастирі, яка стала найбільшим з кінця ХІ століття центром культурного життя в Київській Русі.

Звичайно ж, іноді книги безповоротно гинули в запалі пожеж і військових баталій, згадаємо лише знамениту Олександрійську бібліотеку. Так, із Софіївської бібліотеки збереглися тільки лічені екземпляри, серед яких найвідоміші - це безцінне Євангеліє. Примітно, що саме Слово Боже, Слово про спасіння і про Спасителя, було для людей найбільш цінною книгою, гідною збереження для наступних поколінь. Віддаючи данину поваги бібліотечному руху в незалежній Україні, 14-го травня 1998-го року Президентом України було підписано Указ №471/98 про щорічне святкування Всеукраїнського дня бібліотек. В Україні він відзначається 30-го вересня.

На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Однією з провідних вважається Національна бібліотека Академії наук України імені Володимира Івановича Вернадського, Державна історична бібліотека, Державна бібліотека України для дітей, Національна парламентська бібліотека і т. д. Загальна кількість бібліотечних працівників, зайнятих у цій справі становить близько 53-х тисяч фахівців. Щороку українські книгосховища обслуговують понад 17,5 мільйонів читачів.

У цей день ми вітаємо нашого бібліотекаря Марчук А.М. із професійним святом і бажаємо Вам усіх благ, творчої наснаги, міцного здоров’я та залучення ширшого кола читачів до читання книг!

Редколегія газети «Сяйво»


23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права

Читайте! Читайте! Читайте!

Читайте не поспішаючи, щоб не втратити
жодної краплі змісту книги.
Читайте! Нехай не буде жодного дня,
коли б ви не прочитали хоча б однієї
сторінки з нової книги!
К. Паустовський

У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі.

В усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки. До речі, на батьківщині Сервантеса цю дату святкують конкурсом – безперервним читанням «Дон Кіхота». Читці змінюють один одного протягом 48 годин.

/Files/images/nformatsyno-pznavaln_godini/Читаємо.jpg

З 23.04 по 26.04.2016 під час проведення Тижня книги шкільна бібліотека Красилівського НВК також поповнила свій фонд за допомогою акції «Сучасні видання - в дарунок бібліотеці», в якій взяли участь учні та вчителі НВК.

До свята в бібліотеці функціонує книжкова виставка «Книга – твій друг, без неї, як без рук». Важливою формою пропаганди книги, любові до неї є голосне читання. Такий бібліотечний урок читання-слухання та обговорення творів сучасних письменників З.Мензатюк «Зварю тобі борщику» та Б.Стельмаха «Малинові дні» став для школярів початкових класів маленьким святом, дозволив їм пофантазувати, подивитися на світ очима героїв і самостійно прочитати ці та інші твори.

Закріпити основи бібліотечно-бібліографічних знань, сприяти розвитку інтересів, логічного мислення дозволив окремим учням НВК «Турнір бібліотекознавців».

У конкурсі «Якби я був письменником, про що б я написав» активно взяли участь учні 2-5 класів (Альмужна А., Гінда С., Альмужна О., Забудько А., Томченко В., Кузьменко У., Іваненко К., Миронець Л., Клочок М., Чехова Р. (2 клас), Кулибаба А. (3 клас), Сєдих Л., Саботяк А. (4 клас), Забудько І., Барганівська А., Порхун А., Мамченко Т. (5 клас). Неосяжний дитячий світ думок, фантазій, перетворень дивує та захоплює і не виключено, що майбутні письменники і поети серед названих прізвищ.

Також для учнів 9-10 класів було проведено бесіду в бібліотеці «Книга – носій інформації, основа освіти й творчості», та годину спілкування «23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права»

/Files/images/nformatsyno-pznavaln_godini/Гості бібліотеки.jpg

У чарівний світ книги вхід відкритий кожному. Тож не лініться читати, розширювати свій кругозір, вчіться у книг добру та справедливості. Адже книга – запорука успіху.

Марчук А.М., бібліотекар


Відлуння Різдвяних свят!

Різдвяні свята оповиті безліччю прекрасних традицій, котрі розпочинаються із Свят-вечора. Це дуже особливий вечір, коли із появою на небі першої зірки за столом збирається уся родина.

Напередодні Різдвяних свят учні початкових класів нашого навчального закладу завітали до бібліотеки, щоб взяти участь у конкурсі «Зима прийшла й свята принесла». Із вогником в очах щиро від душі учні колядували та щедрували. І було помітно, що ці новорічні обряди вони сприймають як диво. Тож нехай так і буде завжди, нехай щедрівки та колядки засівають серця добром, любов’ю, вірою в те, що наша солов’їна ненька Україна розквітне, стане заможною та процвітаючою державою.

Всі учасники отримали солодкі призи та перейнялися святковим різдвяним настроєм, що ще не раз з’явиться в бібліотеці. Діти із задоволенням колядували, щедрували, бажали здоров’я, щастя та достатку господарям осель, їхнім домочадцям.

Марчук А.М., бібліотекар


Посвята в читачі

/Files/images/svyata/posvyata_v_chitach/DSCN0116.JPGПодорож до шкільної бібліотеки для учнів 1-2 класів під назвою «Посвята в читачі» почала своє знайомство з мешканцями нашого чудового Читай-міста.

Казкові герої розповіли учням про те, що бібліотека – це приміщення, де зберігаються книги. Книги з бібліотеки можна брати додому, прочитати і повернути назад. Їх можна тримати два тижні, повертати книги треба вчасно.

Королева книг (Забудько Д.) запросила наймолодших читачів до нашого Книжкового королівства, тому що бібліотека – це справді Книжкове королівство, в якому живуть його мешканці: різні книги й різні герої. Чарівні ведучі (Чехова А. та Руденко Д.) познайомили присутніх з правилами поводження з книгою, провели «Казковий калейдоскоп», цікаві конкурси з відгадування загадок про книгу, прозвучали приказки та скоромовки.

Сумну історію з вуст Буратіно (Кучера В.), про те, що буває з книгами, якщо цих правил не дотримуватися, почули маленькі друзі бібліотеки.

Але з радістю зустріли веселого листоношу (Дудник Т.). Вона прочитала зміст телеграм, а учні відгадували, хто їх надіслав.

/Files/images/svyata/posvyata_v_chitach/DSCN0133.JPGСвяткові слова вірша про бібліотеку у виконанні Балуци А. стали закликом та привітанням для наших майбутніх читачів.

У свою чергу активними й неперевершеними були початківці. У їхньому виконанні теж прозвучали багато віршів та приказок про книгу, за що ми їм щиро вдячні.

Вступаючи в ряди читачів шкільної бібліотеки, наймолодші учні школи, дали урочисту обіцянку:

- поважати книгу, виконувати всі правила користування книгою;

- не рвати, не бруднити, не малювати її;

- якщо якійсь книжці потрібна допомога зробити все, щоб книга «не хворіла».

Марчук А.М.,

шкільний бібліотекар


Всеукраїнський день бібліотек

/Files/images/kartinki/81214602.jpgЦе свято не тільки професійне, а й загальнона­родне, адже кожна людина хоча б раз у житті була в бібліотеці. Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації в процесі збереження, накопичення і передачі людських знань. У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християн­ства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася засно­вана в 1037 році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської. У цій бібліотеці зберігалося понад дев'ятсот книг, що були виготовлені виключно вручну. На сьогодніш­ній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Однією з найбільших вважається Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського.

Марчук А.М., бібліотекар

Кiлькiсть переглядiв: 80

Коментарi