Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек


Підсумки Всеукраїнського місячника шкільної бібліотеки у 2016/2017 навчальному році

Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки, який проходив під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів», покликаний сприяти залученню дітей і підлітків до читання книг.

Учні Красилівського НВК також взяли участь у заходах присвячених її Величності Книзі. З новими книгами у бібліотеці ознайомились учні 9-11 класів. А для того, щоб можна було будь-коли пригадати, які книги читали, посперечатися з друзями, хто більше прочитав, згадати всіх героїв улюбленого твору був проведений бібліотечний урок «Як вести читацький щоденник». Більшість учнів 3-6 класів успішно користуються «щоденником читача». Цікавою була екскурсія до бібліотеки «Дім, де живуть книги» для допитливих першокласників.

/Files/images/bbloteka/DSCN0027.jpg

У конкурсі малюнків «Ми читаємо і малюємо» найактивнішими виявилися учні 3 класу: Кузьменко У., Забудько А., Іваненко К., Бачківська К., Миронець Л.; учні 4 класу Манєєва Л., Кулибаба А., Барганівський К.; 2 клас – Коростіль В., Борщ М.; 5 клас - Святина Ю. «Книжкова лікарня» працює у бібліотеці завдяки старанням учнів 2 класу.

/Files/images/bbloteka/DSCN0033.jpg

Рейд-огляд шкільних підручників «Живи, книго» при перевірці виявив, що найкращі підручники у таких учнів: Коростіль В., Полотняк А. (2 клас), Альмужної А., Гінди С., Іваненко К., Клочок М., Кузьменко У., Томченко В., Чехової Р. (3 клас), Кулибаби А., Атаманенка О. (4 клас), Панасюк Я. (5 клас), Забудько І., Мамченко Т. (6 клас), Забудько Д., Альмужної А., Дудник Т., Чехової А. (7 клас), Голубця П., Кучера Є., Логвинової О., Мельника Т., Щербини К. (8 клас), Халупи Я., Кучер А., Кравчука О., Яструба Д., Маринчук С. (9 клас), Мацоли Н., Рибачук Р. (10 клас), Дерев’янко І., Клочок Я., Пилипець К., Олішевського С., Левчука М., Коваленко О., Шарандак Д., Халупи Ю., Дудник Н. (11 клас).

Бліц-опитування серед учнів 8-9 класів «Твоя улюблена книга» виявило, що великий вплив на молодь здійснює мережа Інтернет і думки друзів. Тож читають учні здебільшого твори сучасних письменників та програмову літературу.

Виставка «Що читали мої батьки» спонукала до роздумів та спілкування учнів з батьками про те, які книги вони читали, які в них зараз читацькі інтереси.

/Files/images/bbloteka/DSCN0058.jpg

Учні НВК Полотняк А., Зайчук Н. (2 клас), Сєдих Л. (5 клас), Логвинова О. (8 клас), долучилися до благодійної акції «Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом», за що їм щиро дякуємо.

Також ми плануємо провести творчу зустріч із письменником рідного краю.

Книга – чудове надбання людей, наш кращий порадник і друг, вірна супутниця життя. Вона допомагає нам краще зрозуміти навколишню дійсність, вивчати досвід минулих поколінь, стати освіченою людиною.

Дякую учням, які відгукнулися своєю читацькою активністю під час проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

Марчук А.М., бібліотекар


Підсумки Всеукраїнського місячника бібліотек 2014/2015 навчального року

Шкiльна бiблiотека є одним iз найважливiших структурних пiдроздiлiв загальноосвiтнього навчального закладу, який здiйснює бiблiотечно-iнформацiйне забезпечення учасникiв навчально-виховного процесу та надає допомогу педагогам у всебiчному розвитку особистостi з глибоко усвiдомленою громадянською та соцiальною позицiєю, системою наукових знань, а тому з 01.10 по 31.10.2014 року проходив перший Всеукраїнський мiсячник шкiльних бiблiотек пiд гаслом «Шкiльна бiблiотека — стратегiчний партнер освiти».

Основними завданнями мiсячника було висвiтлення здобуткiв шкiльних бiблiотек та популяризацiя їх дiяльностi. Також це час для привернення уваги громадськостi до проблем шкiльних бiблiотек, залучення додаткових ресурсiв для їх iнновацiйного розвитку.

З метою утвердження значимостi ролi шкiльної бiблiотеки в сучасному громадянському суспiльствi в Красилівському НВК були організовані та проведені заходи.

Тиждень популяризації дитячого читання «Час читати». Однією з таких ефективних форм роботи в бібліотеці – є екскурсія-гра для учнів 1-2 класів «У гостях у пані Бібліотеки». Тому, якщо раніше у бібліотеці була тиша, то сьогодні її спокій часто порушують галасливі дитячі голоси.

/Files/images/DSCN9071.JPGЗнаменною подією у Красилівському НВК стала дуже цікава і змістовна зустріч у «Літературній світлиці» з поетом-прозаїком Ставищенського краю Григорієм Грабов’юком. Завдяки цьому наша шкільна бібліотека збагатилася його неповторними збірками «Сонце в калині» та учні, вчителі, жителі села ще ближче познайомилися з біографією талановитого поета, його творами, які завжди мають несподівані сюжетні повороти і читаються на одному подиху.

Отримавши позитивні емоції від зустрічі користувачі шкільної бібліотеки ознайомилися з презентацією нових видань художньої літератури, яка надійшла із Ставищенського РМК напередодні. Це змістовні, яскраво ілюстровані дитячі книжки і художні видання для старшокласників та вчителів. Зважаючи на зростаючі інтереси школярів до книг під час проведення місячника, відбулися бібліотечні уроки для учнів 3-4 класів «Похвала книгам», для учнів 7-9 класів «Книжка – це те, що заставляє людину думати», а старшокласники ознайомилися із цікавими бувальщинами «Із життя видатних людей».

Особливу увагу було приділено 70-річчю визволення України від фашистських загарбників. «Грими набатом 45-й» - бібліотечна година проведена з учнями школи, присвячена кожному, хто не повернувся з війни та здобув для нас перемогу. А постійнодіючі виставки «Героїв подвиги безсмертні», «Україно, рідна ненько» - основа формування громадян України. Допомогу школярам у національно-патріотичному вихованні надала виставка книг «Україна – європейська держава».

«І щастя можу я збагнути на землі?» - тематична виставка творів до 200-річчя з дня народження М.Ю.Лермонтова.

День інформації у шкільній бібліотеці – це перегляд змісту «Календаря-викладки» про цікаві факти із бібліотечної історії, пам’ятні дати народження відомих особистостей та подій нашого народу. «Календар-викладка» використовується як засіб бібліотечної реклами.

Ознайомлення дітей з елементами книги: обкладинкою, титулом, текстом, ілюстраціями, відіграло велику роль у проведенні конкурсів: «Юних художників-ілюстраторів», де взяли участь учні 1-4 класів, «На кращу рекламу шкільної бібліотеки», учні 7-8 класів, «На кращу закладинку», учні 1-4 класів, «Кращий читач шкільної бібліотеки» - всі учні школи.

Міні-книги із пластиліну виготовили учні 4 класу. Розкрити роль книги в житті людини, спонукати товаришів до читання художньої літератури намагалися учениці 9 класу Халупа Ю., та Шарандак Д., підготувавши цікаві реферати «Книга – джерело знань», «Дещо з історії книги».

/Files/images/DSCN9095.JPGПротягом навчального року проходить акція «Подаруй бібліотеці книгу».

У рамках місячника перевірявся стан зберігання підручників учнями закладу. Результати були вивішені на дошці оголошень НВК.

Цілий місяць ми мандрували по «чарівному морю» шкільної бібліотеки, де всі залишилися задоволеними.

Я хочу побажати учням школи, щоб ви завжди читали, приходили до бібліотеки, бережно ставилися до книжки, зберігали підручники, поважали працю людей, які їх створили. Пам’ятайте, книга – це народне добро! Завдячуйте книзі набутими знаннями та використовуйте досвіт минулих поколінь. Тоді вам буде легше жити у майбутньому

Марчук А.М., бібліотекар

Кiлькiсть переглядiв: 197

Коментарi