• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Національно-патріотичне виховання

НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

/Files/images/kartinki/11647699.jpg

Тепло своїх долонь і розуму, і серця

Я Україні милій віддаю.
Люблю твої ліси, степи, річки й озерця,
Й ліричну пісню лагідну твою.

І українську мову чарівну й багату,
Та рушники у квітах на стіні.
Люблю наш щедрий рід, в садочку білу хату,
Й розлогий кущ калини при вікні...

Й криниці чисті при дорозі з журавлями,
І верби, що схилились до води.
До тебе, рідна, я горнуся, як до мами,
Ти серце полонила назавжди.

Люблю тебе, Вітчизно, мила Україно,
Бо щастя жити ти мені дала.
Для мене ти одна і рідна, і єдина,
Я все зроблю, щоб ти завжди цвіла.

Я — твій громадянин, я прагну підростати,
Тягнусь пагінчиком до сонця і тепла.
Моя свята і рідна, Україно-мати,
Я все зроблю, щоб ти завжди цвіла!


2020/2021 навчальний рік

УКРАЇНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ

/Files/images/den_miru/IMG-2035ef21d7f609b4ad76de47f603f61b-V.jpg Міжнародний день миру був заснований у 1981 році, а вперше був проведений у вересні 1982 року. 7 вересня 2001 року Генасамблея ООН запропонувала розширити його значення, закликавши ворогуючі сторони в усьому світі оголосити щорічний Всесвітній день припинення вогню і відмови від насилля.

Починаючи з 2002 року, Міжнародний день мирру щорічно відзначається 21 вересня.

/Files/images/den_miru/IMG-7f7a9b911d753d5ca9218c1e7dc3080f-V.jpg

У нашому закладі освіти традиційно пройшов флешмоб до цієї дати, в якому взяли участь всі учні 1-11 класів.

Бецман О.Г., педагог-організатор


2018/2019 навчальний рік

Ми за волю, ми за мир, за щасливу долю...

Для декого мир – це повсякденна реальність. На вулицях спокійно, діти ходять до школи, а будинкам не загрожують ворожі снаряди. Проте для дуже багатьох людей у сучасному світі мир – це лише мрія.

25 років тому Генеральна Асамблея проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. Це свято покликане змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього. В Україні День миру святкують щорічно від 2002 року.

На Генеральній асамблеї ООН в 2015 році всіма країнами-учасницями були одноголосно затверджені 17 основних цілей, яких необхідно досягти для забезпечення миру за наступні 15 років. Головними завданнями є викорінення бідності і голоду, вирішення проблеми нестачі ресурсів, боротьба з хворобами і забрудненням навколишнього середовища, забезпечення соціальної рівності.

У 2014 році наша держава зазнала військового вторгнення з боку Російської Федерації . Агресор стрімко розпочав бойові дії на східних територіях Луганської і Донецької області. Були вбиті і покалічені тисячі українських військових та мирних жителів, в тому числі – й дітей. Люди, з окупованих українських територій, стали вимушеними переселенцями.

/Files/images/nformatsyno-pznavaln_godini/IMG_20180918_082300.jpg

У рамках відзначення Дня миру 25 вересня у нашому закладі освіти було проведено захід "Я і ми", під час якого учні 1-4 класів намалювали на асфальті великого білого голуба - символу миру; учні 5-8 класів створили композицію з дитячих долоньок, об᾿єднавши у мирному колі всю планету; а учні 9-11 класів прикріпили білих паперових голубів на карті світу, пропагуючи мир у всьому світі. 26 вересня усі учні НВК провели танцювальний флешмоб під гаслом "Ми за мир".

/Files/images/nformatsyno-pznavaln_godini/IMG_20180918_082052.jpg

З 2014 року по сьогодні жоден із днів в Україні, на жаль, не був Днем миру, але ми свято віримо, що він обов'язково повернеться.


2017/2018 навчальний рік

Відкриття меморіальної дошки Альмужному Сергію Валерійовичу

Понад 4 роки на сході України точаться криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє нашої держави. Але ми знаємо, що ми єдині, єдина Україна – іншого шляху у нас немає. Саме за це воюють наші мужні, сміливі, хоробрі герої. Не шкодуючи власного життя, вони захищають неньку Україну.

27 квітня шкільне подвір᾿я вдруге зібрало учнівський та педагогічний колективи НВК, батьків, рідних, друзів, військових побратимів, представників органів місцевого самоврядування, народного депутата України, громадськість села з нагоди вшанування пам’яті учасника бойових дій на Сході України, випускника 2004 року Альмужного Сергія Валерійовича й відкриття меморіальної дошки Герою.

/Files/images/memoralna_doshka/IMG_20180427_122024.jpg

До матері Сергія Альмужного, учасників урочин із словами, пронизаними неспокоєм і пекучим болем, зверталися голова села Альмужна Т.А., голова районної ради Малаш В.П., народний депутат України Гудзенко В.І., заступник голови Ставищенської РДА Шалієвська Т.С., начальник відділу освіти Ставищенської РДА Плахотнюк О.М., поетеса, родичка загиблого Героя Альмужна Т.В., бойовий побратим Коробков М.О., однокласниця Багінська Н.П. Школярі розповіли про короткий, проте тернистий життєвий шлях Сергія Альмужного, прочитали поетичні рядки про скрегіт і плач стражденної землі української від загарбницьких рук й багатостраждальної боротьби за волю.

/Files/images/memoralna_doshka/31408289_739320449789456_3719370364699017216_o.jpg

Права відкрити меморіальну дошку під звуки Гімну України та залпи салюту були удостоєні бойовий побратим Сергія Куцмай В.В. та однокласниця Багінська Н.П., а протоієрей Ростислав освятив пам᾿ятний знак та прочитав молитву за спокій душі убієнного воїна.

/Files/images/memoralna_doshka/IMG_20180427_120623.jpg

Схилили голови перед світлою пам’яттю загиблих в зоні бойових дій на Сході України, зокрема учнів нашої школи Альмужного Сергія Валерійовича, Бачинського Олександра Сергійовича, воїнів Ставищенщини, вшанували героїв Небесної Сотні і всіх українців, які віддали своє життя за самостійність і незалежність України, хвилиною мовчання. А учні 4 класу запалили свічку пам᾿яті - частинку священного, вічного вогню, світло якого є даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою.

/Files/images/memoralna_doshka/31369625_739316253123209_2047418666714136576_o.jpg

Замайоріли пломенисто червоні тюльпани та гвоздики біля меморіальної дошки Сергію Альмужному на стіні закладу. Допоки ми живі – житиме пам’ять про наших Героїв. А Альмужний Сергій Валерійович та Бачинський Олександр Сергійович з меморіальної дошки щодня зустрічатимуть і проводжатимуть поглядом учнів, дорослих, нагадуватимуть кожному з нас, що вони поклали життя, аби ми жили в мирній квітучій Україні.

Козацькі забави

/Files/images/svyata/B612_20171207_182827.jpg7 грудня в спортивному залі НВК відбулися спортивні змагання "Козацькі забави" серед юнаків 9-11 класів, які були присвячені Дню Збройних Сил України. Участь у змаганнях брали дві команди по 5 учасників, які боролися в різних конкурсах військового, спортивного та інтелектуального напрямку: конкурс пісні і строю, військового звання, одягання засобів індивідуального захисту, збирання та розбирання зброї на картках, стрільба із пневматичної гвинтівки, естафети та перетягування линви.

У напруженій боротьбі командири набрали однакову кількість балів і були нагороджені грамотами. Учасники та вболівальники отримали задоволення та позитивні емоції від заходу.

Іваненко С.В., учитель фізичної культури


ДЕНЬ МИРУ

/Files/images/den_miru/IMG_20170920_081345.jpgЩороку у другій половині вересня святкують Міжнародний день миру. Мир – це упевненість у завтрашньому дні, у своєму майбутньому. Всі ми живемо надією на краще, особливо сьогодні, коли на території нашої держави відбуваються військові дії. Саме Миру був присвячений флешмоб у нашому навчальному закладі.

/Files/images/den_miru/IMG_20170920_081601.jpg

«Живими літерами» діти виклали слово «мир». Кожен учень закладу тримав у руках символ миру – голуба, тому що людям на всій землі потрібен мир.


1939-1945. Ніколи знову

/Files/images/svyata/DSCN0580.jpgУ рамках відзначення Дня пам’яті та примирення у навчальному закладі відбулася інформаційно-пізнавальна година “1939-1945. Ніколи знову”. Учні та педагоги вшанували подвиг українського народу в Другій світовій війні, його вагомий внесок у перемогу, увічнили пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни. Учні 1-7 класів взяли участь у конкурсі виразного читання віршів на патріотичну тематику. Найкращі з них були прочитані під час урочистостей до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня.

Традиційне святкування Дня Перемоги зібрало красилівчан та гостей села цього дня на мітинг. Не стояли осторонь цієї святої справи й учні та вчителі навчально-виховного комплексу.

Як завжди, урочистою ходою пройшли головною вулицею села, щоб приєднатися до когорти людей, котрі прийшли на найсвятіше місце віддати шану пам’яті тим, хто захищав нашу Батьківщину в грізні роки 1941-1945 рр. та продовжує відстоювати її незалежність та цілісність і сьогодні.

Слова привітань звучали із вуст голови села Альмужної Т.А., директора Красилівського НВК Медведської Н.О.

Урочистості мітингу додав виступ фольклорного колективу села, внесення Книги Пам’яті учнями НВК, зачитування прізвищ тих, хто загинув на фронтах Другої світової війни.

/Files/images/svyata/IMG_20170509_112802.jpg/Files/images/svyata/IMG_20170509_114651.jpg

В єдиному уклінному пориві поклали квіти до пам’ятних місць, ще раз нагадавши про те, наскільки важливими для нас сьогодні є мирне небо та родинний затишок.


ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛЬНОЇ ДОШКИ ОЛЕКСАНДРУ БАЧИНСЬКОМУ

Понад 3 роки на сході України точаться криваві бої. Там вирішується і майбутнє нашої держави. За єдину Україну воюють мужні, сміливі, хоробрі герої. Не шкодуючи власного життя, вони захищають неньку Україну. В одному з боїв зазнав тяжкого поранення, а згодом пішов із життя колишній учень нашого закладу Бачинський Олександр Сергійович. Спекотного дня 4 травня багатолюдно було на подвір’ї навчально-виховного комплексу, бо зібралися всі вшанувати пам’ять учасника АТО та відкрити меморіальну дошку Бачинському Саші.

/Files/images/svyata/DSCN0567.jpg/Files/images/svyata/DSCN0608.jpg

Учасниками урочин, окрім колективу учнів та працівників навчального закладу, були батьки, дружина, діти, рідні, друзі, військові побратими Саші, прибули також керівники району, органів місцевого самоврядування, громади села, односельці.

Усі слова тих, хто виступав на мітингу, були пройняті пекучим болем, гіркою печаллю, скорботними поглядами. У пам’яті кожного Олександр Сергійович назавжди залишився добрим чоловіком, турботливим батьком, чудовим другом, товаришем, а головне - справжнім патріотом своєї країни.

Глибоко схвилювали всіх присутніх поетичні рядки, які декламували учні закладу про доблесть, героїзм, пам’ять про тих, хто загинув та долучився до когорти справжніх героїв.

/Files/images/svyata/DSCN0603.jpg

Права відкрити меморіальну дошку під звуки Гімну України та залпи салюту були удостоєні бойовий побратим Олександра прапорщик Олег Гончар та ученицяІІ-М курсу (11-М класу), одна з кращих ліцеїстокзакладу, дипломантка ІІ ступеня ІV (заключного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії Шарандак Діана.

/Files/images/svyata/DSCN0587.jpg

Відкривши дошку, всі присутні схилили голови перед світлою пам’яттю загиблих в зоні проведення АТО, зокрема учнем нашої школи Бачинським Олександром Сергійовичем, вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні і всіх українців, які віддали своє життя за самостійність і незалежність України, а свічку пам’яті запалили учні 3 класу.

/Files/images/svyata/DSCN0596.jpg

Замайоріли пломенисто червоні тюльпани біля пам’ятного знака Саші Бачинському на стіні закладу. Допоки ми живі – житиме пам’ять про наших Героїв. О.Бачинський з меморіальної дошки щодня зустрічатиме і проводжатиме поглядом учнів, нагадуватиме кожному з нас, що він поклав життя, аби ми жили в мирній квітучій Україні.


«Україна – наша земля, наша Батьківщина»

/Files/images/svyata/DSCN0264.jpg 21 лютого – Міжнародний день рідної мови, який відзначається у світі з 2000 року. Головним завданням цього свята є зміцнення ролі рідної мови як важливого чинника культурної самобутності, утвердження державності української мови, вільного розвитку всіх національних мов, вивчення мов міжнародного спілкування.

У рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови учні 1-11 класів долучилися до ініціативи філій Інституту модернізації змісту освіти, підтриманої МОН України, зокрема проведення «диктанту єдності» українською мовою «Україна – наша земля, наша Батьківщина».

/Files/images/svyata/DSCN0272.jpgАктуальність змісту диктанту ще раз змусила всіх нагадати про необхідність збереження рідної землі, мови, культури та традицій нашого народу.


«Борітеся - поборете, вам Бог помагає…»

/Files/images/svyata/DSCN0260.jpgУ глибокій скорботі, низько схиливши голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні, які боролися за честь, правду і гідність та віддали своє життя за Україну, зібралися в актовій залі закладу 20 лютого всі учні та вчителі.

Пекучий біль струменів із розповідей учнів ІІ-М курсу (11-М класу) про те, що минуло вже більше 3-х років з того дня, коли українська молодь узяла участь у мирному протесті у підтримку євроінтеграції. То був час краху минулого й народження майбутнього. То був важкий іспит для нашої Батьківщини, коли українці продемонстрували гідність, прагнення до свободи.

І хоча немає зараз наметів на Майдані Незалежності, та центр нашої столиці змінився назавжди. Адже там пролилася перша кров за демократію і свободу нації – там відійшла у вічність Небесна Сотня.

Учні ще раз довели гіркими словами, що лунали з їх вуст, що ми стали сучасниками ще однієї масової трагедії нашої країни. Шарандак Д. нагадала всім про одного з учасників євромайдану, що загинув 22 січня 2014 року, громадянина України вірменського походження – Сергія Нігояна. Відео із прочитаними Сергієм словами Т.Шевченка «Борітеся - поборете, вам Бог помагає…» доповнили трагізм ситуації.

Один за одним перед очима глядачів з’являлися портрети Героїв Небесної Сотні під супровід пісні-реквієму «Пливе кача». Скорботна хвилина мовчання, пекучі сльози в очах – це вічна пам’ять про тих, хто віддав своє життя за вільну, демократичну, чесну Україну.

Згадали старшокласники й про творчість нашої землячки, поетеси зі Ставищ Ольги Пустовгар та її збірки громадянської лірики «Я єсть народ». У творчості Ольги Яківни знайшла своє відображення тема Революції Гідності, зокрема у віршах, продекламованих Вуйко А., Коваленко О., Шарандак Д., Зінорук А. Прочитані рядки ще раз підтвердили думку, що ця подія сколихнула всіх, не залишила байдужою жодної душі.

Дуже хочеться, щоб у нашій країні панував мир. Щоб ми були гідними своїх предків, своїми знаннями, працею примножували культуру України, досягненнями славили її.

Пишаймося своєю країною, молімося за щасливе майбутнє, пам’ятаймо про Героїв, які прославили Україну.


Корсунь-Шевченківська битва – український Сталінград

/Files/images/svyata/SAM_0223.JPG З метою ознайомлення учнів із подіями Великої Вітчизняної війни, зокрема Корсунь-Шевченківською битвою, яка стала вирішальною під час визволення Правобережної України, виховання у школярів почуття гордості за свій народ, поваги до ветеранів Великої Вітчизняної війни, 31 січня Дудник Т.В. разом із учнями І-М курсу (10 класу) провела урок-пам’ять «Корсунь-Шевченківська битва – український Сталінград».

Війна - це слово, яке вселяє страх у серця багатьох людей. Усі, хто бачили війну, знають, що у її вирі не існує правил чи законів, а панують відчай, страх, ненависть, зло.

Війна назавжди залишиться в історії нашого народу періодом великої туги, бо на довгі чотири роки світ забув про спокій і мирне життя, періодом великого жалю, періодом великої скорботи, що й до сьогодні відлунює в нашій пам’яті. Але цей період став і періодом великої гордості: за наших простих людей-трударів, що взяли в руки зброю і пішли на фронт без розмов і нарікань; за наших чоловіків, що вийшли захищати рідну хату; за наших жінок, що своїм чеканням рятували і підтримували; за наш народ, що не зламався і вистояв.

З 24 січня по 17 лютого 1944 року тривала Корсунь-Шевченківська битва. Далеко за обрій сягають поля Корсунщини. Саме тут у смертельному двобої зійшлися страшні сили.

Розставали в ту зиму сніги несхололі,

Червоніли сніги в Кобзаревім краю,

А на Корсунськім полі,

На Корсунськім полі

Тінь Богданову бачили в грізнім бою...

Завойовникам всім хай то буде наука:

Від народної мсти за розбій не втекти.

Ми ж покажем синам і повідаєм внукам,

Де й коли обнялись Українські фронти.

Корсунь-Шевченківська битва — одна з найбільших та найважливіших битв минулої війни, одна з блискучих операцій з визволення Правобережної України від іноземних загарбників, яка завершилася повною ліквідацією чисельного угрупування німецько-фашистських військ.

Учителі та учні мали можливість переглянути відео про події, які відбувалися на теренах Київської і Черкаської областей у ті зимові дні.

Десятикласники розповіли, що у боях під Корсунь-Шевченківським відзначився уродженець села Сулимівки Яготинського району Київської області генерал-лейтенант Андрій Григорович Кравченко, який командував щойно сформованою 6-ю гвардійською танковою армією 1-го Українського фронту. Учні нашого навчального закладу неодноразово відвідували рідне село героя.

Наш навчальний заклад носить ім’я генерал-лейтенанта танкових військ Михайла Івановича Савельєва. У роки Великої Вітчизняної війни він був заступником командира 5-го механізованого корпусу і командувачем 6-ї гвардійської танкової армії, сформованої 20 січня 1944р. на території Ставищенського району. У перші дні Корсунь-Шевченківської битви рухомий танковий загін цієї армії, очолюваний М.І.Савельєвим, здійснив із південних полів села Красилівки прорив на Звенигородку, де в результаті зустрічі з воїнами 5-ї гвардійської танкової армії було завершено оточення великого угрупування фашистських військ силами І і ІІ Українських фронтів.

На клопотання Ради ветеранів 6-ї гвардійської танкової армії постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 1991 року нашому навчальному закладу присвоєно ім’я М.І.Савельєва.

Традиційно, світлу пам’ять загиблих на фронтах, закатованих у катівнях, спалених у пекельних крематоріях, замучених голодом, замордованих страшними війнами, які відбувалися і відбуваються на території нашої держави, вшанували хвилиною мовчання.

А ми обіцяємо любити Україну, своєю працею і вчинками зробити її сильною, багатою і квітучою.

Дудник Т.В., класний керівник

І-М курсу (10 класу)


Вшанування жертв примусового вивезення населення України

/Files/images/nformatsyno-pznavaln_godini/Безымянный.pngЗ метою вшанування жертв примусового вивезення населення України в Німеччину (остарбайтерів) у період Великої Вітчизняної війни у Красилівському НВК 19 січня пройшов загальношкільний урок пам’яті. Учні 7 класу разом із учителем історії Забудько О.М. підготували відомості до 75 роковин від початку цієї великої трагедії для українського народу. Школярі наводили цифри; розповідали про депортацію, примусові роботи, зачитували уривки із автобіографічних творів, які висвітлюють тему примусового вивезення населення України до Німеччини. Забудько О.М. доповнила розповіді дітей світлинами тих часів.


ШЛЯХ ДО СВОБОДИ

З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи у навчально-виховному комплексі 25 листопада пройшов урок мужності та пам¢яті «Шлях до свободи».

Що ми знаємо про загиблих героїв? Ім’я, прізвище, дата народження й смерті, можливо, кілька стислих рядків у газеті – “жив, воював, загинув”. А що ми знаємо про них, як про людей? Чим цікавилися, про що мріяли, ким були до того, як узяли до рук зброю й пішли захищати Україну? Згадали всі вчителі, учні у цей день про нашого односельця, Героя України Бачинського Олександра Сергійовича.

/Files/images/svyata/SAM_0094.JPGРазом із нами спогади про Сашу розділили його батьки Сергій Михайлович і Неоніла Іванівна, дружина Наталія, брати, рідні та друзі Героя. Також долучилися до глядачів Швець Г.М., Зайчук Н.Ю., Л.Д.Гончарук.

Сторінка за сторінкою гортали учні закладу такий короткий, але сповнений відваги та мужності, героїзму та самопожертви життєвий шлях Сашка. Звучали спогади однокласників (Чехова Віктора та Забудько Оксани), першої вчительки Швець Ганни Миколаївни, волонтера Володимира Степанця. Всі вони були пройняті глибоким сумом, печаллю за молодого батька, сина , брата.

/Files/images/svyata/SAM_0103.JPGСтруменів пекучий проймаючий біль із прочитаних учнями поезій, присвячених Герою, Ольги Пустовгар, Тетяни Альмужної, Ліди Дмитрівни Гончарук, Наталії Юхимівни Зайчук. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять про Бачинського Олександра, закарбувавши ще раз у серцях пам¢ять про того, хто першим захистив нас у кривавому пеклі боротьби на сході, хто був і серед перших тяжко поранених наших бійців, проте не здавався ні на фронті, ні на лікарняному ліжку. Слава Україні! Героям Слава!


Урок мужності до Дня захисника України

/Files/images/54f82e18d34ec_Den-zashchitnika-Ukraini.jpgНапередодні свята Дня захисника України, яке відзначатиметься 14 жовтня, у навчальному закладі був проведений загальношкільний урок мужності "Українські військові - основа незалежності та безпеки нашого народу". Його метою стало виявлення поваги та шани до захисників нашої країни усіх часів, її суверенітету й територіальної цілісності та борців за незалежність. Учні 9 класу розповіли про релігійну, державну та історичну складові свята.

Не оминули й теми боротьби нашого народу за незалежність сучасною українською армією, яка дає усім нам можливість жити нормальним життям, навчатися, розважатися тільки тому, що на "передовій" нас захищають. Також поіменно згадали односельців - учасників АТО. Хвилиною мовчання вшанували пам*ять Героїв, які віддали своє життя за наш мир і спокій.

/Files/images/sport/20161005_170641.jpgУ рамках відзначення Дня захисника України були проведені спортивні змагання з міні-футболу серед хлопців 6-11 класів та баскетболу серед дівчат 9-11 класів та хлопців 9-11 класів. Кращою баскектболісткою було визнано Щербину Анастасію, ліцеїстку І-М курсу (10-М класу).


Навчально-польові збори

/Files/images/svyata/DSCN0809.JPG Із 13 по 15 квітня 2016 року юнаки ІІ-М курсу проходили навчально-польові збори на базі військової частини А-1232 поблизу м. Біла Церква. Вони були дуже важливими для кожного одинадцятикласника, адже в такий спосіб ми завершували вивчення предмета «Захист Вітчизни».

Протягом трьох днів, проведених у військовій частині, учні мали змогу відчути усі тонкощі солдатського життя, отримали нові знання та показали практичні навички із стройової, вогневої, тактичної, фізично-прикладної підготовки. Особливе задоволення юнаки отримали від стрільби з бойової зброї, відвідування військового музею, огляду техніки, машин.

Можна із упевненістю сказати, що хлопці ІІ-М курсу (11 класу) з користю і насолодою провели час на військово-польових зборах. Це ще й підтверджувалося тим, що наші юнаки вирізнялися серед ровесників високою дисципліною, витривалістю, загартованістю, широким багажем знань.

Загалом збори дали можливість учням відчути дух військової справи і проявити себе у найвідповідальніші моменти життя.

Медведський Владислав,

учень ІІ-М курсу (11 класу)


ВІТАЄМО КОМАНДУ УЧАСНИКІВ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ «СОКІЛ» («ДЖУРА»)

Минулого тижня учні нашого закладу взяли участь у І (районному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Метою гри є виховання юних патріотів України на засадах гідності, високої самосвідомості та активної громадської позиції, здорового способу життя духовно багатої та фізично розвиненої особистості.

Наша команда, яку представляли командир Яструб Д. та учасники Татаркан Р., Забудько Б., Вуйко А., Шарандак Д., Коваленко О., Плахотнюк В., Ясініцький Р., Олішевський С., Левчук М., Ткаченко Б., брала участь у змаганнях та конкурсах військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого, культурно-інтелектуального та патріотичного спрямування, в ході яких відбувався відбір кращих роїв. Більшість конкурсів передбачали командну участь, але були і такі, що визначали особисті результати. Взагалі ця гра дуже корисна, адже виховує у дітей і молоді патріотичний дух, випробування загартовують хлопців та дівчат фізично і морально, вони вчаться працювати у команді та отримують багато знань із різних галузей.

Щоденні тренування показали нашу команду «Гайдамаки» гідним суперником.

Змагання для представників нашого рою розпочалися із «Військового впоряду».

Потім ми проходили смугу перешкод, вчилися надавати першу долікарську допомогу та варили козацьку страву.

Пишаємося тим, що наша команда користувалася повагою та авторитетом серед організаторів та учасників гри. Рої інших шкіл ставилися до нас як до чесного та достойного суперника.

Незалежне журі відзначило високий рівень підготовки рою Красилівського НВК та присудило нам почесне II місце. Висловлюємо щиру подяку вчителям, які допомагали у підготовці команди «Гайдамаки» до конкурсу: вчителю історії Коберник Я.В., вчителю фізичної культури Іваненку С.В., вчителям предмета «Захист Вітчизни» Ваганову Л.Л. і Кравцю С.В. та педагогу-організатору НВК Бецман О.Г.

Шарандак Діана, учениця

І-М курсу (10 класу)


Гірка чорнобильська днина

Квітень 1986 року згадується в пам’яті, як протистояння людства проти невидимого ворога – радіації.

У ніч на 26 квітня на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС прогримів потужний вибух, який вщент зруйнував реактор. У повітря було викинуто в 30 разів більше радіоактивних речовин, ніж при ядерній атаці Хіросіми під час Другої світової війни. Радіаційного опромінення зазнали щонайменше 8 мільйонів людей, передусім ліквідатори катастрофи, яких налічувалося майже 600 тисяч. Навколо ЧАЕС було утворено 30-кілометрову зону відчуження – понад 100 тисяч українців змушені були покинути свої домівки.

Учні нашого закладу не могли оминути подій на Чорнобильській АЕС 30-літньої давності, які свідчать про найбільшу в історії катастрофу на ядерних об’єктах.

/Files/images/svyata/SAM_0029.JPG

Тому учні 6 класу підготували інформаційну годину-реквієм, приурочену пам’ятним подіям того страшного для українців дня. Пекучий біль, гіркий жаль, наслідки радіоактивного забруднення, життя тисяч людей, що змушені були покинути власні домівки, - все це звучало у словах шестикласників і залишалося у пам’яті слухачів.

Згадали й пожежників-героїв, котрі першими стали до палаючого реактора на захист України: В.Правик, В.Кібенок, М.Ващук, В.Тищура, М.Тітенок. Та найбільше пройнялися всі відчуттям трагедії, коли почули голос Горадзе Габріели у словах пісні-молитви за Україну.

Доповнився урок-реквієм присутністю голови села Альмужної Т.А., ліквідатора аварії на ЧАЕС Скиби І.З. та переселенця із 30-кілометрової зони відчуження Швидкого І.П.

/Files/images/svyata/SAM_0020.JPG

Крім того, у нашому селі ліквідаторами аварії на ЧАЕС є також Мороз М.А., Вишнівський Л.Ф. Тетяна Анатоліївна нагородила запрошених пам’ятними медалями до 30-роковин трагедії на Чорнобильській АЕС. У свою чергу Іван Прокопович та Іван Захарович побажали всім присутнім не знати подібного трагічного лиха і жити у мирній квітучій державі. А на згадку про зустріч діти подарували гостям полум’яні тюльпани.

Радіаційна днина б’є на сполох,

Радіаційні стогнуть небеса.

Двадцятий вік як доля, а не спомин

Як біль душі, як мамина сльоза.

Кравець С.В., класний керівник

6 класу


Герої не вмирають...

/Files/images/nformatsyno-pznavaln_godini/DSCN0504.JPGМинуло вже більше двох років від того дня, коли українська молодь узяла участь у мирному протесті у підтримку євроінтеграції. То був час краху минулого й народження майбутнього. Це був іспит для українців на гідність, прагнення до свободи.

Майдан Незалежності зібрав тоді тисячі свідомих громадян України. Крім того, він став місцем, де пролилася перша кров за гідність і свободу нації – тут відійшла у вічність Небесна Сотня.

Ця тема стала предметом обговорення учнями Красилівського НВК 18 лютого під час уроку мужності, присвяченого подіям та учасникам Революції Гідності.

Хвилиною мовчання вшанували учні та вчителі пам’ять Героїв Небесної Сотні, згадавши обличчя кожного гідного патріота нашої держави.

Шануймо себе і свою гідність, і шановані будемо іншими. Пишаймося своєю країною, молімося за її щасливе майбутнє Слава Україні! Героям слава!


День Соборності України

/Files/images/nformatsyno-pznavaln_godini/SAM_5455.JPGДень Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західноукраїнську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.
На полях Першої світової війни відбувалося братання Українських січових стрільців, що воювали у складі війська Австро-Угорщини, та українців-вояків армії Російської імперії. Згодом усвідомлена необхідність єдності змусила українські західні регіони до проголошення самостійності з метою возз’єднання з Українською Народною Республікою.

21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили живий ланцюг, відзначивши цю історичну дату. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

Кожен із нас має пам'ятати про цю подію, заради якої український народ зазнав немало поневірянь. 19 січня у навчально-виховному комплексі було проведено загальношкільну інформаційно-пізнавальну годину до Дня Соборності України. Вчитель історії Забудько О.М. ознайомила присутніх з історією свята, учні та вчителі мали змогу переглянути відеофільм про Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. А на завершення заходу глядачам було продемонстровано відеоролик із мальовничими куточками нашої неньки-України. Крім того, класними керівниками були проведені години спілкування, на яких питання єдності українського народу звучало ще раз. Доповненням до заходів була і тематична книжкова виставка «Україна – єдина країна».

Сьогодні, після майже двадцяти п’яти років Незалежності, проблема соборності України є, на жаль, не менш актуальною. Війна на Сході країни, анексія Криму змусили народ піднятися і знову відстоювати цілісність та соборність нашої держави. Ми віримо, що перемога буде на нашому боці!


6 грудня - День Збройних Сил України

/Files/images/DZS.jpg

Це день захисників рідної землі, тих доблесних збройних формувань, які захищають суверенітет та незалежність нашої держави.

З нагоди свята 08 грудня 2015 року в закладі відбулася інформаційно-пізнавальна година, у процесі проведення якої учні 9 класу нагадали історію створення Української армії, найвизначніші її бойові сторінки.

Не залишили поза увагою і сьогодення, зокрема бойові дії на Сході України.

Також учні привітали всіх чоловіків, які несли військову службу, та юнаків, попереду у яких служба в армії.

Побажали школярі всім незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров"я та звершення всіх мрій і задумів.

Дудник Т.В.,

класний керівник 9 класу


РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ 2015

/Files/images/nformatsyno-pznavaln_godini/PB090001.JPG Що ми варті без рідної мови? Вона – скарбниця духовних надбань, оберіг наших звичаїв і традицій, запорука інтелектуального розвитку і поступу в житті. Ці непохитні істини підтвердили учні 9-11 класів та вчителі НВК, взявши участь у написанні радіодиктанту Національної єдності, котрий проводився вже вп’ятнадцяте традиційно 9 листопада в День української писемності та мови.


День захисника України

/Files/images/kartinki/54f82e18d34ec_Den-zashchitnika-Ukraini.jpgСвято встановлено 14 жовтня 2014 року указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. Цим же указом скасовано указ Президента України Леоніда Кучми 1999 р., яким встановлювалося свято — День захисника Вітчизни, що відзначалося щорічно 23 лютого.

Пізніше Президент П.В.Порошенко виступив з ініціативою зробити з 2015 р. День захисника України державним святом і неробочим днем із внесенням відповідних поправок до Кодексу законів про працю.

«Сила нескорених» - саме під таким гаслом українці вперше відзначали свято Дня захисника України 14 жовтня. 10 жовтня 2015 року Президент України Петро Порошенко під час виступу на Всеукраїнському форумі учасників антитерористичної операції зазначив, що саме силу нескорених продемонстрували українські воїни, які відстоюють незалежність та суверенітет України на Сході нашої держави. Президент наголосив, що захист Вітчизни став справою всіх українців, тому День захисника України, який визначено вихідним днем, має стати всенародним святом, таким же значимим як Різдво, Великдень чи День незалежності.

Не залишилося поза увагою свято і нашому навчальному закладі. 13 жовтня педагог-організатор Бецман О.Г. з учнями І-М курсу (10 класу) провела інформаційно-пізнавальну годину, приурочену святу. Немає шляхетнішої місії, ніж захищати свій народ. Про це переконливо свідчить історія нашої держави. У цьому ще раз мали змогу переконатися присутні у залі, котрі поринули в історію козацтва, роки Великої Вітчизняної війни, Афганістан, пережили нелегкі часи військових сутичок на Сході. Події тих часів та сьогодення чорними сторінками вписані в історію нашої держави.

Тож шануймо подвиги ветеранів, які захищали Україну під час Другої Світової війни, воїнів-афганців та учасників збройних конфліктів на території інших держав, ветеранів збройних сил. Ці люди були і надалі мають бути пошанованими державою та суспільством.

Марчук П.П.,

директор НВК


Навчальна екскурсійна поїздка

/Files/images/ekskurs/DSCN9923.JPGНещодавно ліцеїсти нашого закладу відвідали незабутнє місце - військовий музей у хуторі з цікавою назвою Шампань (Всеукраїнський воєнно-патріотичний центр – музей «Шампань»).

Цей аматорський музей, якому немає аналогів на Україні, благословили у світ місцеві підприємці — Олег та Руслан Бойки. Облаштовують його брати власним коштом та за підтримки Української спілки ветеранів Афганістану. Олег Леонідович свого часу воював в Афганістані. Тож він добре знає ціну поразок та перемог і розуміє, що історію про звитягу і мужність попередників потрібно берегти і примножувати. Ідея ж заснувати музей виникла у нього після відвідування білоруського музею „Лінія Сталіна“ — грандіозного фортифікаційного ансамблю в 3000 га.

Ми із цікавістю розглядали експонати, представлені в трьох залах. У першому залі експозиції присвячені війні в Афганістані. Ми зустріли багато знайомих предметів: старі магнітофони, техніку, предмети побуту і багато інших цікавих знахідок, які не залишили байдужими нікого. Вражаючою для нас була освітлювальна ракета, у боях у темну пору доби вона освітлювала територію діаметром 2 кілометри протягом 2 хвилин, що значно допомагало нашим солдатам.

Другий зал присвячений Великій Вітчизняній війні. Експозиція залу розділена на дві частини: в одній розміщені предмети військової амуніції і деталі техніки німецьких солдатів, а в другій-пам’ять про наших радянських воїнів.

Третій зал розповів нам про часи козацтва. Особисто мені випала нагода перевтілитися в образ української жінки-матері, коли я приміряла одяг того часу. Всіх переповнювали емоції, подаровані екскурсоводом і директором музею Олегом Леонідовичем.

Наступною нас зустріла панорама і воскова фігура Т. Г. Шевченка, одягненого у військову форму. Експозиція показує період служби Кобзаря в степах Казахстану. Створена панорама у 2014 році до 200-річчя з дня народження поета і називається «Перший воїн-інтернаціоналіст». /Files/images/ekskurs/CAM16446.jpg

Другий зал присвячений Великій Вітчизняній війні. Експозиція залу розділена на дві частини: в одній розміщені предмети військової амуніції і деталі техніки німецьких солдатів, а в другій-пам’ять про наших радянських воїнів.

Третій зал розповів нам про часи козацтва. Особисто мені випала нагода перевтілитися в образ української жінки-матері, коли я приміряла одяг того часу. Всіх переповнювали емоції, подаровані екскурсоводом і директором музею Олегом Леонідовичем.

Наступною нас зустріла панорама і воскова фігура Т. Г. Шевченка, одягненого у військову форму. Експозиція показує період служби Кобзаря в степах Казахстану. Створена панорама у 2014 році до 200-річчя з дня народження поета і називається «Перший воїн-інтернаціоналіст».

Зараз триває робота над , яка відтворенням сучасних подій на Сході України. У залі представлені експонати, привезені із зони АТО.

Нікого не залишила байдужим і виставка бойової техніки, якої в музеї зберігається більше десяти одиниць. Варто зазначити, що техніка в музеї не лише сучасна, а й повоєнна. Влучність у стрільбі кожен мав можливість продемонструвати із різних типів зброї. А на останок усі смакували солдатською кашею.

Життя та добрі патріотичні починання братів Бойків є прикладом для наслідування всім небайдужим до долі свого народу, його історії і славної бойової звитяги.

Над Моринцями вечір догоря,
На трави пада чистою росою.
І з Космосу Тарасова зоря
Стріча мене незгасною красою.

Цього ж дня ми відвідали с.Моринці ( Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка»), де поринули у дитячі роки Т.Г.Шевченка та ознайомилися із цікавими фактами з його життя.

/Files/images/ekskurs/DSCN0108.JPGТин навколо подвір’я, на яке ми завітали, виплетений із вербової лози, обійстя охайне та затишне. Поруч із хатою цікава пам’ятка народної архітектури – дерев’яна клуня, перенесена на це місце із Шевченкового. Із дня побудови її більше ста літ. Хатина старенька, але всередині охайно та прибрано.

Ми із цікавістю слухали розповідь екскурсовода ти мимоволі уявляли нелегке життя великого Кобзаря.

Загалом усі учні були вражені і дуже задоволені екскурсією. Ми вдячні організаторам цієї поїздки. І бажаємо усім завітати до цих пам’ятних місць.

Кучер Ріта,

учениця ІІ-М курсу (11-М класу)


СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

/Files/images/DSCN9553.JPG Героями не народжуються, героями стають, коли виникає загроза рідній Батьківщині. У достовірності цього постулату, життям написаного, мали змогу ще раз переконатися учні Красилівського НВК, котрі зустрічали у стінах навчального закладу дуже поважних гостей: щойно демобілізованих з війська односельців, котрі побували в «гарячих точках», брали участь у військових діях і спецопераціях у рамках проведення антитерористичної операції. Гучними оплесками присутні в залі зустрічали молодих людей: Забудька Віталія Григоровича, Шульгу Євгенія Петровича, Забудька Володимира Григоровича, Швидкого Ігоря Сергійовича.

Із вітальним словом до запрошених гостей звернувся директор НВК П.П.Марчук, який наголосив, що за останні декілька років тема миру й незалежності набрала надзвичайної ваги для нашої держави, бо мир – то основа життя й успіхів у житті. Це розуміє переважна більшість прогресивних людей світу, європейська спільнота, наш український народ, бо великою ціною і зусиллями це здобувалося.

Нашими гостями були люди, які, не задумуючись, зробили вибір, коли Вітчизна покликала захищати мир і незалежність у нашій державі або ж зробили це із власної ініціативи.

Це наші односельчани, наші рідні та близькі, колеги та сусіди, це прості і скромні люди, переважно випускники школи, а ще Герої, патріоти нашої держави. Всього з Красилівки демобілізовано 14 осіб, повернулось 11, на жаль, не всі змогли прийти на святкову зустріч, але з усіма мали можливість познайомитися ближче, про кожного воїна була підготовлена змістовна презентація.

Одними перших у березні 2014 року після нетривалої підготовки на Схід, до самої передової, відправилися Бачинський Олександр Сергійович та Сніцар Юрій Вікторович.

Олександр Сергійович у серпні був важко поранений. Після проведених операцій, на жаль, нині перебуває на лікуванні. У середині січня 2015 року, згідно з Указом Президента, Бачинський Олександр Сергійович нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Напередодні зустрічі у навчальному закладі було проведено благодійний ярмарок. На виручені кошти було придбано цінні подарунки, і учні школи разом з учасниками АТО відвідали Бачинського О.С., побажавши йому швидкого одужання.

Багато слів подяки звучало в адресу Кучера Романа Олександровича, Барганівського Василя Петровича, Хміля Олександра Миколайовича, Щербини Віктора Григоровича, Альмужного Сергія Валерійовича, Дудника Святослава Григоровича, Дудника Віктора Івановича, Манєєва Валентина Андрійовича.

Зустріч супроводжувалася задушевною розмовою-діалогом між шанованими гостями та школярами.

Учні майстерно демонстрували свої творчі здібності: танцювали, співали, декламували вірші.

Готуючись до зустрічі, діти власноруч виготовили скромні подарунки, як вдячність землякам за мир і спокій, за проявлену мужність і героїзм, за відданість своїй Вітчизні.

Із словами подяки до гостей звернувся і сільський голова Орлівський Л.П. Він із трепетом у душі привітав присутніх і урочисто вручив Подяки усім учасникам АТО або ж членам їхніх родин.

Безперечно, одна справа говорити про мир, закликати до миру, оголошувати гасла, читати вірші чи співати пісень, але зовсім інша - здобувати мир і незалежність зі зброєю в руках, на лінії вогню, під артилерійськими і мінометними обстрілами, коли поруч смерть, каліцтва, суцільна небезпека, страх або перемога.

І щоб вистояти, вижити, перемогти героїзму не завжди достатньо. Потрібно бути патріотом, любити свою Батьківщину, рідний край, понад усе цінувати свою родину, сім’ю, маму, дружину, дітей, рідних і близьких. У житті, як правило, завжди є вибір.

Спасибі Вам, дорогі наші і шановні, за достойно і з честю виконаний громадянський обов’язок, за те, що вистояли і виконали наказ, за те, що вижили, вистраждали, дали нам надію на краще майбутнє , спасибі, що ви є, честь вам і хвала.

Грузинська О.О., вчитель української мови та літератури


…Їх пам’ятає і шанує Красилівка

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
В. Симоненко

Спливають роки, але ніколи події страшної, кривавої Великої Вітчизняної війни не перестануть вражати нас самовідданістю і жертовністю людей.

Щорічно 9 травня ми святкуємо день легендарної Перемоги над фашизмом. З цієї нагоди у центрі Красилівки відбувся урочистий мітинг, присвячений 70-й річниці Великої Перемоги.

Це свято стало священним для кожного красилівчанина. Не має, на жаль, жодної сім'ї, якої б не торкнулася війна. Тисячі воїнів пішли на фронт, тисячі наших земляків працювали в тилу. На захист Вітчизни піднялися всім народом і зуміли відстояти право на мирне життя. Берегти свою Батьківщину, бути патріотами – саме так учить нас жити старше покоління.

/Files/images/DSCN9643.JPGЗапашним короваєм вітала красилівська земля у цей святковий день рідних та близьких загиблих воїнів: Швець Тамілу Григорівну, доньку загиблого Швеця Г.В.;

Микульського Володимира Олександровича із сином Богданом і донькою Сашею, рідних загиблого Микульського П.Х.; Боковенка Василя Яковича із дружиною - сина Боковенка Я.К.; Бойченко Єфросинію Василівну із племінницею Вірою та онуком Юрієм, які приїхали поклонитися Бойченку Федору Васильовичу. Почесні гості звернулися до присутніх на мітингу із вітальним словом і щиро подякували за нетлінну пам’ять про тих, хто боровся за нас, за наше життя і мирне сьогодення.

/Files/images/DSCN9636.JPG

Щирими оплесками, хлібом та сіллю зустрічали красилівчани воїнів-учасників АТО, котрі нещодавно повернулися додому. Вітали присутніх зі святом сільський голова Орлівський Л.П., директор Красилівського НВК Марчук П.П., головний інженер ТОВ «Інтерагроінвест» Кучер В.М., учні навчально-виховного комплексу.

Щоб віддати данину вдячності та вклонитися низько подвигу старшого покоління, поклали квіти до могил загиблих воїнів, а учні першого класу запалили свічки пам’яті.

Бецман О.Г., педагог-організатор


Пам’ятна зустріч

/Files/images/DSCN9452.JPG

Учні нашого навчального закладу нещодавно зустрічалися із Вірою Кононівною в м.Києві на святкуванні Дня танкіста, а 25 березня завдяки телеканалу «Інтер» мали можливість вітати цю поважну гостю в стінах нашого закладу.

Цієї зустрічі ми чекали з нетерпінням, адже 70 років тому на наших полях відбувалися пекельні бої, під час яких Віра Кононівна на своїх тендітних плечах рятувала життя пораненим, а наш ліцей носить ім’я М.І.Савельєва, її бойового командира.

Із цікавістю ми слухали розповідь фронтовички, адже у свої 17 років вона була санінструктором гвардійського танкового батальйону.

Багато цікавого було почуто від гостей Кравчука В.О. та Кулібаби Н.Г.

Вдячні телеканалу «Інтер» за таку зустріч.

Шарандак Діана, учениця 9 класу


Зустріч героя

/Files/images/IMG_20150318_122628.jpg

Сьогодні багато патріотів нашої держави воюють в зоні АТО, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Ми, красилівчани, теж пишаємося тими нашими односельцями, які підтримують мир на нашій території, воюючи на Сході держави.

І односельці, і педагоги, і учні зі сльозами на очах зустріли колишнього випускника школи Сніцара Юрія у центрі села як справжнього героя.

Не приховуючи хвилювання, бійця привітали сільський голова Орлівський Л.П., директор НВК Марчук П.П. та інші небайдужі люди нашого села.

Від імені педагогів та учнів школярі вручили квіти, висловивши у такий спосіб глибоку вдячність та шану Юрію за мужність, за силу волі й витривалість.

Відпустка земляка триватиме зовсім недовго, після чого він знову поїде на захист східних кордонів нашої держави, виконувати свій громадянський та конституційний обов’язок.

Отож сучасна молодь не лише знає свою історію, а сьогодні вона творить її. Це люди сильної волі, міцного характеру, впевнені у собі патріоти України. Слава Україні. Героям слава!

Содоль Я.В., учитель історії


/Files/images/nformatsyno-pznavaln_godini/DSCN9305.JPG20 лютого указом Президента України визначено як День вшанування Героїв Небесної Сотні. Цей день – пам’ять про події на Майдані Незалежності, які відбувалися впродовж листопада 2013 - лютого 2014 року. Особлива шана тим Героям, які загинули від куль снайперів і поповнили когорту Небесної Сотні. Урочисто вшановували учні та вчителі Красилівського НВК пам’ять про тих захисників, хто проявляв і проявляє вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість, ціною свого здоров’я і життя боронячи від агресора незалежність та цілісність нашої держави. Скорботна тиша запанувала у залі, змусивши всіх присутніх піднятися, коли зазвучали акорди реквієму по Небесній Сотні «Гей, пливе кача» у виконанні гурту «Піккардійська Терція». Доповнили ці трагічні хвилини свічка пам’яті та промені гідності, запалені учнями-старшокласниками. Пам’ять про героїзм українських захисників, знайомих і не знайомих, тих, які полягли, виконавши свій обов’язок перед країною і народом, вшанували хвилиною мовчання. Проте й сьогодні на Східному фронті зі зброєю в руках захищають суверенітет України багато українських патріотів. Наше завдання - пам’ятати і підтримувати їхній героїчний дух.

Ми маємо власну країну, власну історію, власну армію, власні свята, власну гідність і незламний дух.

Слава Україні! Героям слава!


/Files/images/P2030123.JPG3 лютого 2015 року у рамках декади національно-патріотичного виховання учнів Красилівського НВК відбувся конкурс на кращого декламатора віршів на військово-патріотичну тематику.

Школярі 1-10 класів підготували вірші про любов до неньки України, важливість збереження її територіальної цілісності, суверенності. Особливо вражаючими були поезії про сучасний стан держави, пекельний біль і смуток за тими, хто загинув на Сході, захищаючи кордони України.

До глибини душі пройняли присутніх у залі всі декламовані поезії, але найкращими читцями стали:

-Порхун Анастасія (4 клас)

-Мамченко Таміла (4 клас)

- Барганівський Костянтин (2 клас)

- Забудько Дарина (5 клас)

- Яструб Дмитро (7 клас)

- Вуйко Анна (9 клас)

- Кучер Ріта (І-М курс)

- Медведський Владислав (І-М курс)

Ці учні посіли перше місце.

На другому місці:

- Кулибаба Анастасія (2 клас)

- Бачинський Андрій (3 клас)

- Барганівська Анна (4 клас)

- Альмужна Анна (5 клас)

- Балуца Анастасія (5 клас)

- Денисюк Юлія (5 клас)

- Кучер Анна (7 клас)

- Щербина Анастасія (8 клас)

- Гуртовенко Анастасія (І-М курс)

Третє місце здобули:

- Святина Юлія (3 клас)

- Гінда Денис (3 клас)

- Дядюк Давид (2 клас)

- Забудько Ірина (4 клас)

- Щербина Костянтин (6 клас)

- Логвинова Олена (6 клас)

- Лященко Анна (7 клас)

- Ваколюк Валерія (8 клас)

- Макаренко Олена (9 клас)

- Дудник Владислав (І-М курс)


РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

/Files/images/IMG_20141107_102859.jpg7 листопада учні та вчителі закладу прилучилися до акції - написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, присвяченому Дню писемності та мови. 25 осіб НВК продемонстрували солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говороли українською мовою та зберегли її для нащадків. Школярі та педагоги цим свідомим кроком підтримали ідею допомоги бійцям АТО./Files/images/IMG_20140911_122846.jpg24.10.2014 у нашому закладі вдруге відбувся благодійний ярмарок на підтримку військовослужбовців, котрі знаходяться в зоні проведення АТО. Учнями нашого навчального закладу було зібрано 1133 гривні 30 копійок.


26 вересня в гості до нашого навчального закладу завітали артисти з відділу культури і туризму Ставищенської РДА та студії танцю «Зорецвіт» Бесідського НВК. Мета їхнього візиту - проведення благодійного концерту на підтримку Української армії, яка мужньо і доблесно захищає кордони нашої держави на Сході. У приміщенні актового залу НВК було велелюдно: учні, працівники закладу, сільські жителі.

Протягом години глядачі мали змогу насолодитися чуттєвими музичними та танцювальними композиціями, головною темою яких було звеличення солдата як захисника Вітчизни, любов до неньки-України, шана й повага кожній матері, що народила і виховала у своєму синові мужню і сильну особистість.

Загалом концерт справив на кожного присутнього у залі незабутнє враження, залишив незгладимий слід у серці тих, хто сьогодні небайдужий до подій, що відбуваються у нашій державі. Тому хочеться щиро подякувати усім, хто подарував нам це величне свято і не стоїть осторонь суспільних і державних проблем.

Бецман О.Г.,

педагог-організатор


Міжнародний день миру

/Files/images/hdoboi.org-54901.jpg21 вересня відзначається Міжнародний день миру. З нагоди цього свята в навчально-виховному комплексі було проведену інформаційно-пізнавальну годину. Учні та вчителі мали змогу почути багато цікавого з історії походження свята, замислитися про цінність миру, збагнути та оцінити його важливість.

Двадцять п’ять років тому Генеральна Асамблея проголосила цей день, як день загального припинення вогню і відмови від насильства. З тих пір він і відзначається в Організації Об’єднаних Націй. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього.

ООН використовує святкування Дня миру для залучення уваги до своєї різнобічної роботи в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру та обміну інформацією й практичним досвідом діяльності по його досягненню.

В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Президента України

№ 100 від 5 лютого 2002 року.

Сьогодні це актуальна тема, оскільки український народ бореться на Сході нашої держави за мир та незалежність України.

Слава Героям!

Забудько О.М.,

соціальний педагог НВК


Благодійний ярмарок

/Files/images/IMG_20140911_123017.jpg 11 вересня в Красилівському НВК був проведений благодійний ярмарок на підтримку військовослужбовців, які знаходяться у зоні проведення АТО. Участь у благодійному ярмарку внесла до шкільного життя яскравий рух, азарт, зробила шкільну атмосферу патріотичною, гомінливою.

Організаторами ярмарки були школярі та батьки. Кожен присутній мав змогу поласувати домашньою випічкою, придбати іграшки та сувеніри, зроблені власноруч.

Завдяки всім небайдужим, хто приєднався до ярмарку, було зібрано 1515 гривень. Дякуємо всім учням школи за активну участь та розуміння важливості справи.

Зінороук Аліна,

учениця 9 класу


Листи підтримки

/Files/images/самоврядування.pngСьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи від терористів свободу, незалежність та територіальну цілісність України. На жаль, сотні з них отримали поранення і знаходяться на лікуванні у шпиталях та лікарнях. Всім їм, як ніколи, потрібна увага, добре слово, повага та любов небайдужих людей. Серед таких людей і учні нашого Красилівського НВК. 1 вересня у рамках уроку «Україна – єдина країна» учні закладу написали листи підтримки військовослужбовцям, які знаходяться на виконанні бойових завдань у рамках проведення заходів антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях. А найменші учні, першокласники, намалювали малюнки, якими підтримали бойовий дух воїнів-захисників. Вони сподіваються, що найближчим часом настане мир і злагода в країні. У своїх малюнках дітлахи просять примирення між державами. Вони маленькі, але розуміють, що війна - це пекучий біль та гіркі сльози.

Учні 2-4 класів написали листи та намалювали малюнки Бачинському Олександру – батьку учня 3 класу нашого НВК, військовослужбовцю, який отримав важке поранення внаслідок виконання бойового завдання і знаходиться у шпиталі на лікуванні.

Учні та працівники Красилівського НВК вірять, що малюнки та листи сприятимуть скорішому відновленню моральних, психологічних та духовних сил військових.

Бецман О.Г.,

педагог-організатор


Кiлькiсть переглядiв: 1373

Коментарi