/Files/images/kartinki/prikrasa4.gif


Як скласти ЗНО?


Наведемо декілька універсальних рецептів для успішнішої тактики виконання тестування.

Зосередьтеся! Після виконання попередньої частини тестування (заповнення бланків), коли ви з’ясували всі незрозумілі для себе моменти, спробуйте зосередитися і забути про людей довкола. Для вас мають існувати лише текст завдань і годинник, що регламентує час тесту. Кваптеся без поспіху! Жорсткі рамки часу не мають впливати на якість ваших відповідей. Перед тим, як вписати відповідь, перечитайте запитання двічі і переконайтеся, що ви правильно зрозуміли його суть.

Почніть із легких завдань! Почніть відповідати на ті запитання, в яких ви не сумніваєтеся, не зупиняйтеся на тих, які можуть викликати довгі роздуми. Тоді ви заспокоїтеся, думки стануть яснішими і чіткішими, увійдете до робочого ритму. Ви ніби звільнитеся від нервозності, і вся ваша енергія потім спрямується на складніші запитання.
Пропускайте! Треба навчитися пропускати складні або незрозумілі завдання. Пам’ятайте: у тексті завжди знайдуться такі запитання, з якими ви неодмінно впораєтеся. Просто безглуздо недобрати балів лише тому, що ви не дійшли до «своїх» завдань, а застрягли на тих, які викликають ускладнення.

Читайте завдання до кінця! Не прагніть зрозуміти умови завдання «за першими словами» і добудувати кінцівку у власній уяві. Це певний спосіб припуститися прикрих помилок в найлегших запитаннях.

Думайте лише про поточне завдання! Коли ви бачите нове завдання, забудьте, все, що було в попередньому. Зазвичай завдання в тестах не пов’язані одне з одним, тому знання, які ви застосували в одному, як правило, не допомагають, а лише заважають концентруватися і правильно вирішити нове завдання. Ця порада дає й інший безцінний психологічний ефект – забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилося заважким). Думайте лише про те, що кожне нове завдання – це шанс набрати бали.


Виключайте! Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати одразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє сконцентрувати увагу на одному-двох варіантах, а не на всіх п’яти — семи (що набагато важче).

Заплануйте два кола! Розрахуйте час так, щоб за дві третини всього відведеного часу пройтися по всіх легких завданнях («перше коло»). Тоді ви встигнете набрати максимум балів на легких завданнях, а потім спокійно повернетеся і подумаєте над складнішими, які спочатку довелося пропустити («друге коло»).

Перевірте! Залиште час для перевірки своєї роботи, принаймні, аби встигнути переглянути і помітити явні помилки.


Вгадуйте! Якщо ви не впевнені у виборі відповіді, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь, то інтуїції слід довіряти! При цьому вибирайте такий варіант, який, на ваш погляд, більш імовірний.

Не засмучуйтеся! Прагніть виконати всі завдання, але пам’ятайте, що на практиці це нереально. Враховуйте, що тестові завдання розраховані на максимальний рівень складності, і кількість вирішених вами завдань може виявитися цілком достатньою для гарної оцінки.


10 кроків до успішного складання ЗНО

1 крок: Визначитися із предметами, які Ви будете здавати на ЗНО. Як не банально це звучить, але розпочати свою підготовку потрібно з визначення того, до чого, власне, Ви будете готуватися. Якомога раніше потрібно окреслити ті факультети та спеціальності, які особисто Вам цікаві для вступу, і продивитися, які сертифікати ЗНО необхідні для вступу на них. Звичайно, буває і таке, що протягом року абітурієнти змінюють свої рішення щодо майбутньої професії та предметів, які вони будуть складати на ЗНО, проте краще дотримуватися однієї позиції.

2 крок: Пройти минулорічні тести ЗНО з обраних предметів та проаранжувати предмети, які Ви будете складати, за складністю особисто для Вас. По-перше, проходження минулорічних тестів ЗНО дозволить Вам скласти уявлення про те, із чим Вам доведеться стикнутися наприкінці навчального року, а, по-друге, у Вас буде можливість об’єктивно оцінити себе і свій рівень володіння навчальним матеріалом з тих чи інших предметів. Навіть якщо Ви виявите, що не набрали навіть необхідний мінімум балів, це не привід засмучуватися. Варто тверезо оцінити, які Ваші слабкі місця, на які предмети слід виділити більше часу, а які можна залишити «на десерт».

3 крок: Скласти графік підготовки до ЗНО. Для того, щоб зробити це, Вам буде необхідно взяти перелік тем, які входять в програму ЗНО з тих чи інших предметів, визначитися із найбільш складними, та визначити приблизні строки, до яких Ви маєте опанувати певний обсяг навчального матеріалу. У даному випадку складно дати якісь конкретні поради, бо кожен випадок індивідуальний: хтось, слабко володіючи предметом, розпочинає підготовку у вересні і вивчає навчальний матеріал послідовно, а хтось розпочинає підготовку пізніше, будучи впевненим у високому рівні своїх знань та практичних навичок. У будь-якому разі ми не радимо Вам занадто затягувати із підготовкою до тестування.

4 крок: Визначитися із способом підготовки до тестів ЗНО. Коли Ви вже склали графік підготовки до ЗНО, Вам потрібно відповісти для себе на питання: чи зможете Ви самі якісно підготуватись до складання зовнішнього незалежного оцінювання? Більшість учнів все ж таки звертаються за допомогою до професійного репетитора або записуються на підготовчі курси при вищих навчальних закладах. Знов-таки, кожен випадок індивідуальний, проте, як правило, найбільший ефект дають регулярні заняття із репетитором.

5 крок: Слідкувати за актуальними новинами ЗНО та новою специфікацією тестів. Ні для кого не секрет, що для успішного складання тестів ЗНО, окрім власне володіння навчальним матеріалом, потрібно чітко уявляти собі процедуру проведення ЗНО, завдання, з якими Вам доведеться стикнутися, а також ті зміни, які вносяться в ЗНО у поточному році. На нашому сайті регулярно з’являються актуальні новини, які стосуються середньої освіти та проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

6 крок: Усередині навчального року потрібно оцінити свої досягнення в підготовці до ЗНО. Це дуже зручно робити, наприклад, на зимових канікулах. Просто виберіть собі вільний день, коли Ви зможете порівняти реальну ситуацію із графіком підготовки до ЗНО, який Ви склали на початку року, а також пройти тестування з предметів, щоб порівняти свій поточний рівень знань із початковим. Саме усередині року у Вас ще є час, щоб виправити свої помилки і почати інтенсивніше готуватися до ЗНО. Ні в якому разі не затягуйте із такою «ревізією знань», адже Ви можете втратити безцінний час.

7 крок: Регулярно проходьте онлайн-тестування, вирішуйте тести минулорічних років В незалежності від того, готуєтесь Ви самі чи за допомогою педагога, Вам потрібно якомога частіше проходити тести з обраних предметів. Кажуть, що для того, щоб навчитись їздити на велосипеді, потрібно їздити на велосипеді; з тестуванням ситуація абсолютно аналогічна.

8 крок: Необхідно взяти участь у пробному тестуванні. Пробне тестування – це вкрай корисна процедура, яка допоможе Вам відчути атмосферу реального ЗНО, зрозуміти тонкощі цього заходу та знизити хвилювання на першому реальному тесті. Ми радимо Вам взяти участь у пробному тестуванні хоча б з одного предмету ще й тому, що Ви зможете відчути, наскільки швидко плине час на тестуванні. Тож, коли Ви прийдете складати своє перше ЗНО, Ви будете використовувати відведений час більш ефективно, що позитивно відзначиться на кінцевих результатах.

9 крок: Незважаючи на велику кількість подій у житті одинадцятикласника, весна – це час систематизації та корекції знань до ЗНО. Багато хлопців і дівчат навесні, готуючись до випускного та інших свят, залишають підготовку до ЗНО, що є невірним. Звичайно, якщо Ви самовіддано працювали весь рік і вже готові здавати ЗНО, у Вас є право на відпочинок і веселощі. В іншому разі виділяйте час на те, щоб продовжувати планомірну підготовку. Повірте, потім Ви зрозумієте, наскільки це було правильно.

10 крок: Останні дні перед ЗНО – не привод сидіти над книжками 24 години на добу. Звичайно, є на світі люди, які здатні у короткі строки оволодіти величезною кількістю інформації. Однак такі люди – скоріш виключення, а не правило. А ми орієнтуємося на те, що Ви, шановний абітурієнт, звичайна людина, якій потрібні сон і відпочинок. Тож сміло лягайте спати напередодні ЗНО і намагайтеся побачити свою порцію солодких снів! Вам дуже потрібна буде свіжа голова і максимальна концентрація уваги.


Кiлькiсть переглядiв: 300

Коментарi